Veterán z Říma De Rossi nekončí, trenéřina by mu však sedla

 avatar 2018. 05. 21. 09:11    
Čas čtení: 2 minuta

" width=

21. 5. 2018 – Dlouhý čas to vypadalo, že aktuální sezona bude pro legendárního záložníka AS Řím Daniele De Rossiho tou poslední v aktivní kariéře. Nakonec je ale všechno jinak. Fotbalista, který působí v AS neskutečných 18 let, je pyšný na své dvě poslední sezony a na hřišti se bude objevovat i nadále.

AS Řím v právě ukončené sezóně uhájil třetí příčku a Ligu mistrů, kde letos rozhodně nezklamal. De Rossi byl nedílnou součástí týmu, který dokázal senzačně vyřadit Barcelonu, a dotáhl to až do semifinále. Úspěch na evropské scéně a obecně uspokojivá forma týmu v domácí ligové soutěži byly důležitými faktory při rozhodování o další fázi kariéry. Pravdou ovšem je, že o trenérské roli De Rossi uvažuje více než reálně.

A nutno říci, že je pro ni jako dělaný. Pokud by fanda italského fotbalu měl jmenovat jednu De Rossiho přednost, byla by to jednoznačně mentální síla a odolnost. Čili vlastnost, kterou vrcholový trenér potřebuje možná nejvíce. De Rossi navíc hraje takřka celou kariéru na postu defenzivního záložníka a má perfektní přehled o defenzivních mechanismech a zakládání přechodu do útoku.

Vzorem mu může být bývalý reprezentant Itálie Gennaro Gatusso, jemuž se podařilo etablovat na lavičce AC Milan, a podobnost s De Rossim, ať už charakterová nebo fotbalová, je neoddiskutovatelná. Ještě minimálně rok bude legenda „Vlků“ řídit tým ze hřiště. V roce následujícím se možná posune do technické zóny a bůhví, třeba utvoří ikonický trenérský tandem s Francescem Tottim.