Hvězdy ozáří pražskou Štvanici

2017. 06. 20. 11:02    
Čas čtení: 3 minuta

Valero Rivera

20.6. 2017 – Velmi zajímavou podívanou připravil Český svaz házené pod názvem “Hvězdy pro legendy” na pražské Štvanici ve dnech 19. – 21. června. Akce připomíná výrazné mezníky a úspěchy československé házené, které se shodou okolností váží k číslovce sedm. Diváci se mohou těšit na největší esa světové i české házené napříč generacemi. Vyvrcholení celé akce uvidíte živě na Sport1.

V roce 1957 totiž získaly ženy titul mistryň světa a o deset let později v roce 1967 je napodobili muži. Navíc československá házená bude slavit i 60 let od chvíle, kdy pražská Dukla získala primát v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí a 45 let od historického úspěchu na Olympijských hrách v Mnichově, kde mužský tým vybojoval stříbrnou medaili.

Slavnostní dny bude v centru Prahy provázet bohatý program, v jehož rámci se uskuteční i “nekonečný zápas v házené”, kdy se budou na otevřeném kurtu střídat neregistrovaní i registrovaní hráči, stejně jako příchozí, známé osobnosti a žáci škol, aby se pokusili hrát 42 hodin nonstop.

Vyvrcholením pak bude středa 21. 6., kdy se střetnou výběry světa proti výběrům České a Slovenské republiky jak v kategorii mužů, tak i žen. Na televizních obrazovkách kanálu SPORT TV budete moci sledovat takové hvězdy světové házené, jakými jsou bezesporu Thierry Omeyer, Daniel Narcise, Jackson Richardson, Slawomir Szmal, Momir Ilič, Valero Rivera, Kim Anderson, Bertrand Gille či Lászlo Nagy – celek povedou trenéři Claude Onesta a Alfréd Gíslason. Ten československý pak kouči Martin Lipták a Vladimír Haber, kteří budou mít k dispozici současné i minulé české a slovenské reprezentanty v čele s Filipem Jíchou. Duel je plánován na 18:15. Už v 16 hodin bude předcházet zápas žen, kdy proti sobě usednou na trenérských lavičkách legendy Jiří Zerzáň a Morten Soubak. Těšit se můžete mimo jiné na Draganu Cvijičovou, Claru Wolteringovou, Katarinu Bulatovičovou, Andreu Lekičovou, Cristinu Neaguovou, ale i “naše” Petru Čumplovou, Simonu Roubínkovou, Ivetu Luzumovou, Lenku Kysučanovou, Žanetu Tothovou a další.

Tento festival uzavře bohatou“ házenkářskou “ sezonu na kanálech SPORT 1 a SPORT 2, během níž přinesla zmíněná stanice vše podstatné, co se na mezinárodní sezóně odehrálo, ať už na klubové či reprezentační úrovni.

21.6. 15:45 Utkání hvězd – ženy Sport1

21.6. 18:00 Utkání hvězd – muži Sport1

Jan Slepička