Shrnutí 13. týdne NFL

2018. 12. 04. 17:08    
Čas čtení: 3 minuta
NFL

4. 12 .2018 – Ani ve třináctém týdnu slavné NFL nebylo nouze o pořádně zajímavé zápasy a momenty, které znovu zamíchaly kartami před blížícím se playoff. Nebyly to ale jen skvělé zápasy, ale i velmi nepříjemná údálost mimo hřiště, která otřásla celou NFL.

Vrchol tohoto týdne byl jednoznačně souboj mezi Los Angeles Chargers, kteří hrají v posledních týdnech opravdu skvěle, a drží si jednozápasovou ztrátu na vedoucí Chiefs a Pittsburgh Steelers, kteří se po rozpačitém začátku dostali jasně do vedení v divizi AFC North. Steelers nám ale ukázali, že v letošním roce jsou opravdu velmi nevyzpytatelní. Zdá se, že celá kauza okolo RB Bella přenesla Steelers do začarovaného kruhu. Jednou vypadají, že jsou jasnými kandidáty na Super Bowl a vzápětí jako tým na konci tabulky. Big Ben hraje jako Joe Montana a následně jako JaMarcus Russell. Obrana drží soupeře na nule a pak otevře zdarma střelnici. To samé se přihodilo Steelers i v nedělním nočním utkání. Domácí Steelers nejprve jasně opanovali první polovinu, kde soupeři téměř nic nedovolili a byli ve vedení 23-7. Do druhé půlky ale přišli zcela odlišní Steelers.

Nedisciplinovaná hra, nezvyklé chyby a celkově zhoršený výkon dovolil hostujícím Chargers srovnat skóre na konci čtvrté čtvrtiny. To ale nebylo vše, protože v posledních minutách se Chargers ještě dostali na míč a došli na pozici, kde mohli rozhodnout field goalem. Ten však z 39y neproměnil kicker Badgley a zdálo se, že se bude prodlužovat. Nicméně ve hře byl faul za defenzivní offside a hra se opakovala. Na druhý pokus Steelers zblokovali kop a znovu si vymohli prodloužení, nicméně i podruhé to bylo s offsidem a kop se opakoval. Na třetí pokus se tedy z 29y už Badgley nemýlil, i když to bylo znovu s offsidem Steelers. Tým z Pittsburghu tak v poslední akci zápasu zaznamenal 3x offside a díky tomu se připravil o možnost hrát prodloužení. Chargers naopak ukázali, že jsou týmem, který je připravený na playoff. Chargers 33, Steelers 30.

Další zajímavé utkání bylo na pořadu dne v New Englandu, kam zamířili hráči Minnesoty. Skvělý útok Patriots, proti jedné z nejlepších obran ligy, kterou disponuje Minnesota, lákal na velmi zajímavý duel. Nakonec to byla ale obrana Patriots, která ukázala, že i ona dokáže zahrát na nejvyšší úrovní a urvat vítězství pro svůj tým. Obrana domácích se skvělým receptem na dvojici WRs Diggs-Thielen zastavovala jinak skvělý útok Vikings a dovolila soupeři pouze 10 bodů. Tom Brady navíc se svým útokem, do kterého se vrátil RB Burkhead, byl znovu velmi potentní, a i díky dvěma touchdownům svátečního běžce FB Devlina si připsala další cenné vítězství. Vikings 10, Patriots 24.

Novinky, zajímavosti, zranění:
Poslední týdny jsou pro tým z hlavního města Spojených států opravdu nešťastné. Redskins nejprve přišli o QB Smitha, který si ošklivě zlomil nohu, ale jeho nástupce McCoy také u kormidla dlouho nevydržel. V pondělní dohrávce si i on zlomil nohu a jeho místo tak musel zaujmout Mark Sanchez, kterého podepsali jako volného hráče dva týdny zpět. Naděje na playoff se tak ve Washingtonu pomalu rozpadají.

WR Bengals A.J.Green si poranil nohu a týmu ze Cinncinati bude chybět do konce roku. Bengals tak jsou bez svých dvou útočných hvězd Dalton-Green a jejich šance na playoff také mizí.

Velká kaňka dopadla na jednoho z velkých favoritů letošní sezóny tým Kansas City Chiefs. Ti propustili svou hvězdu RB Hunta, kvůli videu, které se dostalo na internet. Hunt v něm v únoru tohoto roku napadl ženu, do které následně i kopal a vysloužil si díky tomu nyní i pozornost policie. Chiefa dlouho nečekali a Hunta propustili, následně přišlo i zařazení na exemplární list od NFL a budoucnost tohoto mladého RB v NFL je hodně nejistá. NFL tak má další velký problém s násilím jejich hráčů a další incident podobný tomu od RB Rice, který se po něm už do NFL nevrátil.

Packers po prohře s Cardinals propustili hlavního trenéra Mike McCarthyho, který se tak s týmem z Green Bay loučí po 13 letech. Kdo bude v příštím roce novým trenérem QB Rodgerse tak bude jedním z největších témat nového roku.

PLAYOFF Picture:
AFC – 1.Chiefs (10-2), 2.Patriots (9-3) 3.Texans (9-3) 4.Steelers (7-4-1) 5.Chargers (9-3) 6.Ravens (7-5)
V závěsu – Colts (6-6), Dolphins (6-6), Broncos (6-6), Titans (6-6)
NFC – 1.Rams (11-1), 2.Saints (10-2) 3.Bears (8-4) 4.Cowboys (7-5) 5.Vikings (6-5-1) 6.Seahawks (7-5)
V závěsu – Redskins (6-6), Panthers (6-6), Eagles (6-6)

Jan Štiegler

Cookie settings