Hudson-Odoi poprvé v reprezentaci. Ovlivní to jeho pozici v Chelsea?

2019. 03. 21. 08:03    
Čas čtení: 2 minuta

21. 3. 2019 – Z určitého úhlu pohledu je to něco, co zcela zapadá do plánů a strategie kouče anglického národního týmu Garetha Southgatea. Tedy zapracovat do A týmu Albionu mladé hráče. Ale vybrat si fotbalistu, který dosud v Premier League nenastoupil ani jednou v zahajovací jedenáctce?

Pro fotbalový svět bylo jmenování Hudsona-Odoie do seniorského anglického výběru velkým překvapením. Nicméně to, že nyní 18letý fotbalista pobral fůru talentu, se velmi dobře ví. Cestu mu ze srazu anglické jedenadvacítky, kam byl nota bene nominován také prvně, proklestilo i zranění několika hráčů, které chtěl původně Southgate nominovat. A jeho jméno v nominaci působí tak trochu i jako hozená rukavice trenérovi Sarrimu v Chelsea: „Hej, pro Tebe možná není dost dobrý, ale já ho do reprezentace chci.“

Sarri letos Hudsona-Odoie využil v pouhých 119 ligových minutách. Naopak mu dal šanci v Evropské lize, kde mladík zasáhl do všech osmi utkání a vstřelil čtyři branky. Velmi pravděpodobně s ním tak budou mít čest i fotbalisté Slavie v blížícím se čtvrtfinále soutěže.

Mistr světa kategorie hráčů do 17 let z roku 2017 chce hrát víc a údajně si řekl v průběhu sezóny o přestup. Přihlásil se Bayern a nabídl prý 35 miliónů liber. Chelsea řekla rázné ne. Sarri svůj postup směrem k hráči obhajuje a říká, že dobře ví, co v mladém muži s kořeny z Ghany má. Hovoří o tom, že je potřeba ho do týmu zapracovat postupně. „Letos 20 zápasů, další 30, další 40.“ A pro ty, co volají po jeho větším vytížení, má Sarri jasný vzkaz. „Na pozici, kde Hudson-Odoi hraje, mám také Pedra, Williana, Hazarda. To je mám posadit?“ Též naznačuje, že většího herního času se talentovaný hráč může dočkat v příští sezóně, kdy minimálně jeden ze zmiňovaného tria (Hazard?) přestoupí pryč.

Sarri také varuje, že by tlak kterému je nyní Hudson-Odoi podroben, mohl být pro hráče nebezpečný. A volá po tom, aby byl mladík ušetřen tlaku fanoušků, klubu, i médií. Jinak by se prý mohlo stát, že hráč ztratí svůj primární cíl – zlepšovat se. Takticky, fyzicky, i mentálně.

Ale Southgateovo zařazení mladého křídelníka do nominace na Česko a Čenou Horu může na Sarriho, jehož pozice v Chelsea nyní není úplně nejpevnější, určitý tlak také vyvinout. A je otázkou, jak na to umíněný italský manažer bude reagovat. Dá hráči více šancí? Nebo si pořád pojede svou linii?

redakce/as/  

Cookie settings