Leclerc má na Ferrari negativní vliv

2019. 05. 04. 12:06    
Čas čtení: < 1 minuta
F1

4.5. 2019 – Podle mistra světa z roku 1997 vzalo Ferrari Leclerca příliš brzy.

Jacques Villeneuve tvrdí, že Ferrari je nyní nevyvážené. Jelikož předvádí Charles Leclerc dobré výkony, italská stáj neví, na kterého jezdce má stavět.

„Když slyšíte fanoušky po celém světě, tak nikdo Leclerca za chybu v Baku nekritizoval,“ říká Villeneuve.

„Ovšem kdyby to samé udělal Vettel, tak by ho média zničila pro takovou chybu. Myslím si, že to má na tým negativní efekt. Vettelovy hodiny v Bahrajnu a poté týmová režie v Číně, to všechno je z takového důvodu.

To samé Leclerc, chtěl týmu v Baku ukázat, že on je číslo 1 pro tým, ale nakonec celý tým poškodil. Opravdu doufám, že naleznou rovnováhu a jeden z nich dokáže dohnat Mercedesy. Mají pouhá tři pódiová umístění a to je vše.

Leclerc je velmi rychlý a osobně připravený. Ale Ferrari na takovou situaci připraveno není. Když se na to podíváme z Leclercovy perspektivy, tak je to pro něj skvělé a je super rychlý.

Pokud se ale podíváme na Vettela v minulosti, tak víme, jak to bylo s Ricciardem u Red Bullu. Seb potřebuje vidět, že ho tým a fanoušci milují.

Leclerca už měli jistého, takže mu mohli dát smlouvu až pro rok 2020 nebo 2021 a mohli si nechat Kimiho. Všichni by byli spokojení, ale nyní narušili rovnováhu.“

                                                                                                                autor:      www.gpf1.cz

Cookie settings