Slabiny letošního auta jsme pořád nevyřešili, přiznává Ferrari

2019. 06. 14. 09:01    
Čas čtení: < 1 minuta
F1

14.6. 2019 – I přes povzbudivou rychlost při Velké ceně Kanady přetrvávají potíže, které má letošní vůz Scuderie. Tvrdí to její šéf Mattia Binotto.

Ferrari má (prakticky skoro jako všechny ostatní týmy s výjimkou Mercedesu) trable dostat pneumatiky do provozní teploty, celkově má navíc vůz SF90 málo přítlaku. Přestože Maranellští pracují na nových dílech, od GP Španělska žádné nenasadili, a tak dobrý výkon z Kanady byl dílem spíše charakteristiky okruhu než zlepšené formy.

„Víme, že je to okruh, kde záleží více na výkonu a kde zadní náprava není limitována tou přední třeba jako v Barceloně. Kanada je podobnější spíše Bahrajnu než Španělsku,“ přiznává šéf Ferrari Mattia Binotto.

„Od Španělska jsme nenasadili žádné vylepšení.“

Mattia Binotto, šéf týmu Ferrari

„Věděli jsme, že budeme blíže Mercedesu, ale nemyslím, že jsme tušili přesně, o kolik to bude. Myslím, že s relativní výkonností to v pátek bylo těžké, trať se v průběhu víkendu zlepšovala, přilnavost byla vyšší. Nějak jsme se ale vypořádali se slabinami, které jsme měli.

Nicméně auto bylo fakticky stejné jako ve Španělsku. Od té doby jsme nenasadili žádná vylepšení, takže řekněme, že naše slabiny pořád přetrvávají. Jednoduché jako facka. Musíme pracovat a pokusit se zlepšit, protože budou další závody, které nebudou jako Kanada. Musíme bojovat,“ ví dobře Mattia Binotto.

autor:  www.gpf1.cz

Cookie settings