Haas: Možná bude lepší začít stavět nové auto

2019. 06. 27. 11:18    
Čas čtení: < 1 minuta
F1

27. 6. 2019 – Americký tým Haas se od Velké ceny Monaka hodně trápí. Šéf týmu Günther Steiner dokonce řekl, že “jsme ve “sr****ch” a možná bude nutné postavit nové auto.

Tým Haas zažil během GP Francie doslova katastrofu. Už po pátečních jízdách se Romain Grosjean rozčiloval, že takový den ještě ve formuli 1 nezažil. V závodě to nebylo o nic lepší, jelikož jel na sedmnácté pozici a poté odstoupil. Týmový kolega Kevin Magnussen se k elitní desítce také ani nepřiblížil.

„V naší čtyřleté historii si myslím, že je jasné, že to byl náš nejhorší víkend ze všech. V závodě jsme se prostě jen trápili. Netuším proč, je to celkem velká záhada. Auto bylo v úvodu sezony dostatečně silné na sedmé a osmé příčky. V Monaku jsme byli na šesté příčce a nyní jsme druhým nejhorším týmem.“ říká Günther Steiner, šéf Haasu.

Kromě Grosjeana si ale stěžoval i Magnussen už minulý závod v Kanadě. Magnussena dokonce do rádia okřikl samotný Steiner.

„Neptejte se mě, co je za problém. Já to zkrátka nevím. Je to opravdu velmi frustrující, protože nevíme, co máme změnit pro to, aby to bylo lepší. Bylo to ještě horší než v Montrealu, protože pátek jsme tam měli dobrý. Kvalifikace byla také dobrá, protože jsme jeden vůz dostali do první desítky. Nejsem naštvaný, beru to zkrátka jako další výzvu, i když není zrovna pozitivní. Nikdy se nevzdáváme. Řekl jsem klukům, že musí více pracovat, protože jsme nyní sr*****. Nesmíme na nic čekat, zkrátka se musíme jen vrátit trochu zpět, abychom všemu porozuměli.“

Steiner dodal, že jestli tým rychle nevyhledá příčinu problémů, „bude lepší okamžitě začít stavět nové auto“.

autor: gpf1.cz

Cookie settings