Red Bull se bojí Verstappenova odchodu. Přiznal výstupní klauzuli ve smlouvě

2019. 06. 29. 07:08    
Čas čtení: 2 minuta
F1

29. 6. 2019 – Přestože Max Verstappen má platnou smlouvu s Red Bullem až do konce příštího roku, kontrakt obsahuje klauzuli, podle které může Nizozemec odejít předčasně, pokud mu stáj nezajistí konkurenceschopnou techniku.

Vypadalo to jako slušný start partnerství s Hondou. Red Bull v Austrálii získal stupně vítězů, to se mu ale podařilo zopakovat jen ve Španělsku. Jinak Max Verstappen končí pravidelně převážně na čtvrté příčce a jak sám přiznal na tiskové konferenci, „od toho tu není“.

Nizozemcův manažer Raymond Vermuelen navíc nastínil možný odchod k jiné stáji. Ten by mohl nastat už před koncem smlouvy v roce 2020; umožňuje to výstupní klauzule, kterou přiznal i poradce Red Bullu Helmut Marko.

Z dostupných informací si lze odvodit, že Red Bull slíbil Verstappenovi auto schopné dojíždět pravidelně na stupně vítězů, což se však nedaří. Otázka ale zní, kam by Verstappen zamířil. Red Bull se bojí, že do Mercedesu, tam je ale plno – na místo Valtteriho Bottase si brousí zuby Esteban Ocon a Lewis Hamilton ani zdaleka nekončí.

Dost možná se tak jedná jen o snahu Verstappenova manažera, jak svému jezdci vyjednat finančně výhodnější kontrakt u Red Bullu pro roky 2021 a dále. „Můžeme potvrdit existenci výstupní výkonnostní klauzule ve smlouvě,“ říká Vermuelen.

„Ale nebudeme to více komentovat. Red Bull a Verstappen přesně vědí, co tato dohoda znamená,“ tvrdí dále manažer, podle kterého ale jeho svěřenec zaječí úmysly nemá. „Chceme být šampioni s Red Bullem. Začali jsme s nimi v roce 2015 s cílem stát se nejmladším světovým šampionem a toho se chceme držet.

Nejsme ale znepokojeni jen dalším rokem, ale i těmi následujícími. Co se stane Red Bullu a Hondě? Všechno je důležité,“ mlží Verstappenův manažer. Nizozemec podle nedávných informací není spokojený s výkonem japonské pohonné jednotky a požaduje od Hondy rychlou nápravu, což nás opět přivádí na začátek…

autor: gpf1.cz   

Cookie settings