Příští rok se pojede 22 závodů, Španělsko i Mexiko v kalendáři zůstane

2019. 08. 08. 07:24    
Čas čtení: < 1 minuta
F1

8. 8. 2019 – Sezona 2020 nabídne celkem rekordních dvacet dva závodů. Toto Wolff prozradil, že týmy podpořily rozšíření šampionátu.

V posledních měsících to nevypadalo s konáním Velké ceny Španělska vůbec dobře. Nakonec se katalánská vláda rozhodla podpořit konání domácího závodu alespoň pro následující ročník. Aktuálně je možné podle regulí uspořádat pouze 21 velkých cen v sezoně. Proto se po Velké ceně Maďarska museli sejít šéfové týmů a odsouhlasit rozšíření o další podnik.

Toto Wolff potvrdil, že týmy s dalším závodem v kalendáři nemají žádný problém. „Musíme nechat Liberty media dělat svojí práci, která spočívá v rozšiřování formule 1 a s tím spojené získávání potencionálních sponzorů,“ řekl šéf Mercedesu. Jednou z podmínek týmů je, že se zachová stávající počet pohonných jednotek a nebude možné využít další motor v sezoně. „Neměli bychom měnit technické předpisy kvůli dalšímu závodu v kalendáři,“ má jasno Wolff.

Podle šéfa německé stáje ale překročení hranice 21 závodů za sezonu pomalu dosahuje maxima, se kterým se týmy mohou vyrovnat. „Musíme chránit naše zaměstnance. V budoucnu bychom totiž mohli dosáhnout bodu, že jedna parta cestující po světě nebude stačit. Pomalu začínáme tento problém řešit, protože Libery media má v plánu uspořádat dokonce 24 závodů v sezoně 2021.“

Tento týden se očekává potvrzení prodloužení smlouvy s Mexikem.

autor: gpf1.cz   

Cookie settings