Hamilton ovládl GP Mexika

2019. 10. 28. 12:11
Čas čtení: 2 minuta
F1

28.10. 2019 – Ani na okruhu Bratří Rodríguezů se Ferrari nepodařilo proměnit pole position ve vítězství, ze kterého se nakonec radoval Mercedes s Hamiltonem. Solidně rozjetý závod s hořkým koncem zažil Norris s Hülkenbergem.

Start se vydařil jak Charlesu Leclercovi, tak i Sebastianu Vettelovi. Dvojici Ferrari se podařilo za sebou udržet Lewise Hamiltona, jenž se dostal do ostrého souboje o pozici s Maxem Versteppenem, přičemž Hamilon Verstappena vytlačil mimo trať.

Kvůli velkému množství úlomků především z Hamiltonova a Verstappenova vozu byl aktivován na dvě kola virtuální safetycar.

Verstappenovi se lepila smůla na paty i nadále, když si prorazil pravou zadní pneumatiku o přední křídlo mercedesu Valtteriho Bottase. Fin dostal posléze od týmu pokyn, aby chladil brzdy.

Na nepovedený pitstop doplatili Lando Norris a Antonio Giovinazzi. Zatímco v Norrisově případě bylo špatně upevněno levé přední kolo, tak u Giovinazziho se jednalo o pravé zadní kolo. Jelikož nabral Norris obrovskou ztrátu, tak se jej tým rozhodl ze závodu stáhnout.

V šestatřicátém kole Vettel téměř kolidoval s Pierre Gaslym jedoucím o kolo zpět, který v tu dobu bojoval o pozici s Carlosem Sainzem.

Mercedes opět Ferrari strategicky přechytračil a skrze boxy dostal oba své jezdce před duo z Maranella. Byť Vettel po zastávce v boxech Hamiltona stahoval, na dojetí a následné předjetí to však nestačilo.

V poslední zatáčce závěrečného kola skončil závod pro Nika Hülkenberga, jehož nabral z pravé strany Daniil Kvjat. Rus po závodě obdržel desetisekundový trest, propadl se tak z 9. na 11. místo.

Ačkoliv Lewis Hamilton Grand Prix Mexika vyhrál, tak titul ještě neslaví, jelikož jeho týmový kolega dojel na třetím místě. Na pódiu je doplnil Vettel.