O co se ještě pojede v Abú Dhabi?

2019. 11. 28. 10:07
Čas čtení: 2 minuta
F1

28. 11. 2019 – Přestože o titulech v obou kategoriích je už rozhodnuto, poslední závod sezony nabídne i díky nepředvídatelným výsledkům z Brazílie, které zamotaly pořadím šampionátu, hned šest zajímavých zápletek. Na co se fanoušci v Abú Dhabi tedy mohou těšit?

• Verstappen versus Ferrari

Jelikož obě ferrari v Brazílii nedojela a Max Verstappen vyhrál, zajistil si na průběžném třetím místě pořadí slušný náskok. Dokáže ho před dvojicí Leclerc a Vettel udržet? Pro jistotu připomínáme současný bodovací systém: 25-18-15-12-10-8-6-4-2 a 1 bod za desáté místo, respektive další bod za nejrychlejší kolo, pokud ho zajede pilot v první desítce.

pořadí jméno body
3. Verstappen 260
4. Leclerc 249
5. Vettel 230

• Gasly versus Sainz (a Albon?)

Pozici o nejlepšího jezdce první šestky svedou Pierre Gasly a Carlos Sainz. Normálně by šesté místo připadlo po pilotech Mercedesu, Ferrari a Maxi Verstappenovi druhému jezdci Red Bullu, ale kvůli jejich výměně má největší šanci asi Carlos Sainz s McLarenem, který za normálních okolností asi Gaslyho porazí. Zapojit by se mohl i Albon, jenž ztrácí na vyrovnanou dvojici před sebou 11 bodů.

6. Gasly 95
7. Sainz 95
8. Albon 84

• Nadupaný střed pole

Tady není třeba se rozepisovat: sami se podívejte, jak vyrovnaná situace je ve středu tabulky. Udrží si pozici vítěze této soutěže Ricciardo, nebo ho překoná někdo jiný?

• George Russell

Aneb jediný pilot, který letos nemá bod(y). Kolegu Kubicu pravidelně poráží, ale Polák dokázal v chaotické Grand Prix Německa uzmout bod za desáté místo. Russell v podobně bláznivé Velké ceně Brazílie dojel 12., v Abú Dhabi tak bude mít poslední šanci na to, aby zajistil, že všichni jezdci letos budou bodovat.

• Toro Rosso a Renault

Díky výbornému výsledku z Brazílie se „béčko“ Red Bullu přiblížilo na 8 bodů k Renaultu. Pro Francouzskou stáj by to byl velký debakl, kdyby skončila až za Toro Rosso…

5. Renault 91
6. Toro Rosso 83

• Racing Point a Alfa Romeo

Podobně napjatá situace je mezi týmem Racing Point a „juniorkou“ Ferrari. Alfa v Brazílii zajela rekordní čtvrté a páté místo a její ztráta na soupeře na sedmém místě činí už jen 10 bodů.