PĚT ZÁVODŮ. PAK BUDE FERRARI ŘEŠIT, CO S VETTELEM

2019. 12. 16. 20:53    
Čas čtení: 2 minuta
F1

16.12. 2019 – Podle posledního prohlášení, které médiím poskytl šéf Ferrari Mattia Binotto, bude mít chtít Scuderia jasno o jezdecké sestavě pro rok 2021 nejpozději kolem závodu ve Španělsku. Což je netypicky brzy…

„Začátkem května, zhruba kolem závodu ve Španělsku, chceme vědět, kam se budeme ubírat v roce 2021,“ sdělil médiím Mattia Binotto. Závod na okruhu Catalunya bude šestým z dvaadvaceti, přitom Ferrari v minulosti prodloužení jezdeckých kontraktů řešilo, respektive oznamovalo až kolem Monzy, tedy domácího závodu, který je blíže konci roku.

S ohledem na proměnlivou formu Sebastiana Vettela v sezoně letošní to vypadá, že to je právě Němcova sedačka u Ferrari, která je v sázce. „Musíme vidět výkony, způsob, jakým se adaptuje na auto a motivaci do budoucna,“ vysílá Binotto vzkaz čtyřnásobnému šampionovi.

„Není to o tom, jestli chybuje, nebo ne. Jde spíše o to, jak vidí svoji budoucnost a jak my vidíme budoucnost týmu. Ferrari má výhodu, že je napříč jezdeckým polem velmi populární, což je pro nás velké privilegium,“ cituje Mattiu Binotta portál GPfans.

Tato slova lze chápat jako jasné varování pro Sebastiana Vettela, že je snadno nahraditelný. U něj zástupci médií letos několikrát zpochybňovali motivaci dál závodit, sám Němec ale veškerou kritiku odmítal.

Rovněž se také množí nepotvrzené zprávy o tom, že do Ferrari má namířeno Lewis Hamilton. Předběžnou schůzku s ním potvrdil i předseda představenstva Scuderie John Elkann, šlo podle něj ale jen o „zdvořilostní akt, ze kterého by nedělal vědu“.

Jelikož Hamiltonovi po sezoně končí smlouva u Mercedesu, docela dobře se může snažit jen zvýšit svoji hodnotu na trhu, aniž by ve skutečnosti někam přestupovat chtěl.

                                                                                                                                                       autor: www.gpf1.cz

Cookie settings