SEBASTIAN VETTEL NA KONCI SEZONY ODEJDE Z FERRARI

2020. 05. 12. 18:25    
Čas čtení: 2 minuta
F1

12.5. 2020 – Sebastian Vettel na konci sezony 2020 opustí Ferrari a tým to má potvrdit každou chvíli. Informaci přinesl německý Motorsport-Total z rodiny Motorsport Network, kam spadá například také Autosport nebo Motorsport.com. Informaci přinesl také Auto Motor und Sport s obvykle dobrými zdroji. Skutečnost pak o chvíli později oficiálně potvrdilo Ferrari.

Sebastian Vettel s Ferrari smlouvu, která vyprší na konci letošní sezony, neprodlouží. Zda to znamená přestup k jinému týmu nebo odchod z formule 1, to zatím není zřejmé.

Stejně není jasno o tom, kdo Vettela v týmu nahradí. Smlouvy ve stávajících týmech končí Carlosu Sainzovi v McLarenu nebo Danielu Ricciardovi v Renaultu.

Ferrari jednalo také s Lewisem Hamiltonem, ten ale nakonec nabídku údajně odmítl.

Daniel Ricciardo a Carlos Sainz

Ferrari rozchod potvrdilo v úterý dopoledne s tím, že jde o společné rozhodnutí. Neuvádí žádné konkrétní důvody, jen říká, že nadešel čas na to aby každá ze stran mohla jít svou cestou.

Sebastian Vettel byl malinko otevřenější:

„Abyste dosáhli na nejlepší výsledky, potřebujete ve vztahu dokonalou harmonii,“ řekl Vettel. „Já a tým jsme přišli na to, že už nesdílíme touhu spolu zůstat po skončení letošní sezony. Finanční aspekty v tom nehrají žádnou roli. Takhle já neuvažuji, když se mám o něčem rozhodnout.“

Vettel dodal, že si musí rozmyslet, co je pro něj s ohledem na jeho vlastní budoucnost důležité.

                                                                                                                                        autor: www.gpf1.cz

Cookie settings