Stačil jeden názor a hned je Kimi Räikkönen spojován s přestupem do McLarenu

2018. 06. 28. 09:26    
Čas čtení: 2 minuta

" width=

28. 6. 2018 – Vrátí se Kimi Räikkönen do McLarenu? A chce to vůbec? Nebo si McLaren jen zjišťuje, jak velké šance by měl nalákat hvězdy typu Ricciardo nebo právě Räikkönen? Je Stoffel Vandoorne v ohrožení?

V mediálním světě pokrývajícím události ve světě formule 1 se objevila nová informace, že se McLaren zajímá o služby Kimiho Räikkönena. Pravda je taková, že různé týmy se zajímají o různé piloty. Zjišťují možnosti a potenciální podmínky pro vyjednávání.

Nejnovější zvěsti o spojení Räikkönen – McLaren vznikly na základě pořadu na britské stanici Sky Sports, kde byl vedle jiných hostem Matt Bishop. V minulosti byl šéfredaktorem časopisu F1 Racing, ale pak přijal roli šéfa komunikace v McLarenu, kde pobyl deset let. Zázemí týmu tedy zná dokonale.

Je to právě Matt Bishop, který je přesvědčen o tom, že se McLaren pokusí získat pilota hvězdného kalibru v případě, že Fernando Alonso tým na konci sezony opustí. Pokud totiž Alonso na konci sezony opravdu odejde, pak je Bishop přesvědčen o tom, že McLaren nebude závodit se dvěma mladíky: Stoffelem Vandoornem a záložním pilotem Landem Norrisem, který v současnosti vede šampionát formule 2.

„Pokud Fernando zůstane v týmu, pak se obávám, že to ohrozí pozici Stoffela Vandoorna,“ řekl ve zmíněném pořadu Matt Bishop. „Myslím si totiž, že v takovém případě by McLaren sáhl po Landu Norrisovi, protože by to byla skvělá kombinace zkušenosti a mládí.

Pokud Fernando odejde, pak je to naopak pro Stoffela životně důležité, protože by si jej McLaren ponechal kvůli kontinuitě a stabilitě.

Opravdu byste ale chtěli mít v McLarenu pár Stoffel Vandoorne – Lando Norris? Na to se asi McLaren necítí, co myslíte? To je možná důvod, proč McLaren jedná s Danielem Ricciardem, Kimim Räikkönenem a dalšími, aby se do týmu dostal někdo zkušený.“

Právě tento rozhovor mnoho médií a webů používá k šíření atraktivně znějící zvěsti o tom, že by Räikkönen mohl do McLarenu skutečně odejít. Vyloučit se ve světě F1 nedá samozřejmě vůbec nic, ale pojďme si objektivně položit otázku, kdo by dnes chtěl závodit pro McLaren, se kterým titul mistra světa v geologicky dohledné době získat nelze.

Ferrari zvažuje, že pokud nebude v příští sezoně s Räikkönenem pokračovat, posadí vedle Sebastiana Vettela mladou hvězdu současnosti Charlese Leclerca.

Šéf Toyoty ve WRC Tommi Makinen dokonce nabídl Räikkönenovi, že bude-li mít zájem vrátit se do světa rallye, uvolní jeden vůz pro potřeby testovacích jízd.

autor: gpf1.cz

Cookie settings