Blíží se vrcholy házenkářské sezóny!

2022. 05. 12. 13:24    
Čas čtení: 2 minuta

12.5.2022 – Házenkářské evropské poháry čekají závěrečné zápasy sezóny a boje o medaile. Zatímco mužská Champions League má za sebou úvodní čtvrtfinálové duely, tak ostatní evropské soutěže žen i mužů znají týmy, které budou bojovat o nejvyšší příčky. Už o nadcházejícím víkendu se dozvíme jména vítězných týmů ve dvou ženských soutěžích. V sobotu 14. května se uskuteční odveta European Cupu a v dánském Viborgu se uskuteční letošní první házenkářské Final Four, kde se rozhodne o vítězi Evropské ligy. Všechny víkendové duely budete moci sledovat na obrazovkách SportTV.

European Cup se až do závěrečných kol hraje systémem dvojutkání doma – venku. V letošní sezóně jsme svědky ryze španělského finále. V prvním duelu, který se hrál minulý víkend, měly navrch hráčky Gran Canarie, které využily domácí prostředí a do odvety v Malaze si povezou čtyřgólový náskok po vítězství 21:17. Střelecky se dařilo Chorvatce Katarině Pavlovičové, která zaznamenala sedm gólů. Pravá spojka Gran Canarie je zároveň se sedmdesáti dvěma góly nejlepší střelkyní celé soutěže. Oba týmy se letos potkaly už čtyřikrát. Gran Canaria kromě úvodního finálového zápasu EHF Cupu vyhrála i oba dva ligové zápasy. Malaga zvítězila na konci dubna ve čtvrtfinále španělského poháru.  Pro Malagu to je jediná výhra z posledních šesti zápasů.

V neděli 15. května se v dánském Viborgu rozhodne o držiteli titulu v Evropské lize žen. Nedělním zápasům o umístění budou předcházet sobotní semifinálové duely. Program v obou dnech začíná v 15:30. V úvodním semifinále na sebe narazí dánský Herning – Ikast a německý Bietigheim a ve večerním duelu bude chtít domácí Vibirg HK využít výhodu domácí Vibocold arény v utkání proti rumunskému celku Minaur Baia Mare.

Vrcholem evropských pohárů je pochopitelně Liga mistrů. Ženy budou mít Final Four v Budapešti o víkendu 4. a 5. června, muži zakončí sezónu v Kolíně nad Rýnem o dva týdny později 18. a 19. června. Final Four Evropské ligy mužů se bude konat v portugalském Lisabonu 28. a 29.května. Úvodní finálový duel European Cupu mužů mezi norským Naerbo IL a rumunským CS Minaur Baia Mare se bude hrát v sobotu 21.5., odveta v Rumunsku je naplánovaná na sobotu 28.5.

Final Four Evropské ligy žen a finále European Cupu žen sledujte o tomto víkendu na obrazovkách SportTV:

14.5. 15:30 Herning Ikast – Bietigmeim (Sport 2)

14.5. 18:00 Viborg – Baia Mare (Sport 2)

14.5. 20:00 Costa del Sol Malaga – Rocasa Gran Canaria (Sport 2)

15.5. 15:30 Zápas o 3. místo Evropské ligy žen (Sport 2)

15.5. 18:00 Finále Evropské ligy žen (Sport 2)

                                                                                                                                                                                               Zdeněk Rom

Cookie settings