Skončilo Mistrovství světa v házené hráček do 18 let

2022. 08. 12. 07:00
Čas čtení: < 1 minuta

12.8. 2022 – Na bedně vítězů není žádné velké překvapení. Bronz berou Maďarky, které v boji o medaile porazily nejtěsnějším možným způsobem Nizozemky 27:26. Ve finále si to rozdalo Dánsko s Jižní Koreou.

Obě reprezentace patří v této kategorii mezi světové velmoci a na tomto šampionátu to potvrzovaly od úvodního zápasu. Mírné favoritky byly před samotným zápasem Dánky, které již mají 2 zlaté medaile z MS U18 zatím co hráčky Jižní Koreje byly doposud nejlépe druhé. Od úvodní minuty bylo jasné, že nás čeká hezká házená a vyrovnaný zápas. Po prvním poločase byl stav utkání 15:15. Ve druhé půlce začaly přebírat otěže zápasu hráčky z Asie a dotáhly utkání do vítězného konce v poměru 31:28. Nutno podotknout, že naprosto po zásluze. Na světovém šampionátu startovaly rovněž hráčky České republiky a Slovenska, které obsadily 22, respektive 26. místo.