Třinec a Sparta vstupují do ostré sezóny CHL

2022. 09. 02. 08:20    
Čas čtení: 2 minuta
CHL

2.9. 2022 – Po včerejších neúspěších bratislavského Slovanu i hradeckého Mountfieldu, čekají první zápasy také na třinecké Oceláře a pražskou Spartu. 

Úřadující extraligový šampion chce zapomenout na nezdar z minulé sezóny, kdy se mu nepodařilo postoupit ze základní skupiny, a tentokrát jednoznačně pokořit brány Play-off. V prvním utkání se doma představí proti irskému celku Belfast Giants, který je sice papírově slabší, ale rozhodně ho nelze podceňovat. Úroveň hokeje ve Velké Británii stoupá a právě šestinásobný vítěz tamní nejvyšší soutěže je toho jasným důkazem. Tvrdý a přímočarý styl založený na zámořském vzoru může být pro Oceláři značnou zkouškou. I tak by si tým vedený novým trenérským duem Országh – Moták měl s irskými „Obry“ poradit.

Favoritem je v prvním souboji sezóny také pražská Sparta, která doma přivítá dánský Aalborg. Sparta, na rozdíl od Třince, v minulé sezoně do vyřazovací fáze postoupila a z českých zástupců se dostala nejdál, konkrétně do čtvrtfinále, kde nestačila až na pozdějšího vítěze CHL, tým Rogle.

Sledujte další zajímavé boje v CHL již dnes

2.9. 16:45 HC Oceláři Třinec – Belfast Giants Sport2

2.9. 19:20 HC Sparta Praha – Aalborg Pirates Sport2

                                                                                                                                                                                                                                                                      redakce/onv/

Cookie settings