Sport1 a Sport2 žijí hokejem. Slovenská Tipos extraliga pokračuje, švýcarská NL přichází

2022. 09. 12. 12:12    
Čas čtení: 2 minuta

12. 9. 2022 – Společnost AMC Networks International (AMCNI) s radostí oznamuje, že prodloužila partnerství s poskytovatelem vysílacích práv na zápasy nejvyšší slovenské hokejové soutěže Tipos extraligy.  Díky exkluzivním přenosům na stanicích Sport1 a Sport2 ji tak budou sportovní fanoušci na Slovensku a v Česku i nadále nablízku.

Aktuální ročník slovenské nejvyšší soutěže slibuje nadstandardní podívanou, silné příběhy, emoce a samozřejmě špičkový hokej. Slovan Bratislava usedl na mistrovský trůn po dlouhých deseti letech a v nastoleném trendu hodlá pokračovat. Sezóna obhajoby bývá ovšem náročná a na titul si brousí zuby další špičkové kluby, jako jsou Zvolen, Nitra, Košice a další. Diváci se mohou těšit zhruba na 60 přímých přenosů během sezóny s odborným komentářem ve slovenštině i zajímavými hosty v roli odborných spolukomentátorů z řad trenérů či bývalých hráčů a reprezentantů.

„Slovenská liga má náboj, kvalitu a velké kouzlo pro fanoušky, navíc Slovensko vždy disponovalo skvělými hokejisty. Přeci jen se bavíme o soutěži bronzových olympijských medailistů a zemi, která dala světu současnou jedničku draftu NHL“, říká hokejový komentátor Ondřej Voršilka.

Hokejové portfolio stanic Sport1 a Sport2 vítá také nový přírůstek do rodiny elitních soutěží, které mohou diváci na obrazovkách pravidelně vídat. Je jím nejvyšší švýcarská soutěž National League. Ta si již vydobyla pozici jedné z nejlepších lig na světě a v týmech jako jsou Davos, Zurrich, Bern či Lugano působí špičkoví hráči světové úrovně. Z českých hokejistů se mohou diváci těšit například na reprezentanty Jana Kováře v dresu Zugu, Romana Červenku v Rapperswilu či Matěje Stránského v Davosu. Slovenský hokej ve Švýcarsku velmi dobře reprezentují Peter Cehlárik v Zugu a Martin Gernát v Laussane.

„Švýcarská liga udělala během poslední dekády obrovský pokrok a dostala se na úroveň tradičních soutěží ve Švédsku či Finsku. Dnes patří k evropské špičce a hokej je v ní nesmírně atraktivní. Po úpadku KHL do ní navíc zamířila řada velmi zajímavých posil“, doplňuje šéfkomentátor stanic Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

Diváci stanic Sport1 a Sport2 se mohou těšit na více než 80 přenosů z NL včetně atraktivních bojů v Play-off.  První přímý přenos mohou sledovat již ve středu 14.9. Lakers –  ZSC Lions od 19:45 na Sport1.

                                                                                                                                                        redakce/onv/TZ

Cookie settings