Mercedesu došla slova. Příčiny mizerných výkonů nechápe

2023. 05. 14. 18:58    
Čas čtení: 2 minuta
F1

14.5. 2023 – Podle šéfa týmu Toto Wolffa byl kvalifikační výkon Mercedesu v Miami „horší, než se očekávalo“ poté, co se George Russell a Lewis Hamilton kvalifikovali na šesté a třinácté pozici.

Toto Wolff se ohradil proti „nepřijatelné“ kvalifikaci na Velkou cenu formule 1 v Miami, v níž se oba jezdci týmu Mercedes potýkali s výkonnostními problémy. Lewis Hamilton šokoval vyřazením z druhé části kvalifikace, když sedminásobný šampion zajel až 13. nejrychlejší čas dne.

Mercedes se jen těsně vyhnul dvojnásobnému vyřazení z Q2, ale Russell dokázal z chaotického závěru poslední části kvalifikace zachránit šesté místo. Sobotní kvalifikace v Miami byla nejhorším kvalifikačním výkonem týmu v letošní sezóně a šéf Mercedesu Wolff byl po kvalifikaci dotázán, zda Mercedes šel do víkendové GP Miami s tím, že takové problémy čekal.

„Ne, je to horší, než jsem si kdy myslel,“ přiznal Wolff médiím. „Protože od posledního závodu v Miami uplynulo dvanáct měsíců a auto je jen nepatrně lepší, možná neodskakuje na rovinkách, ale to je jediné, co je lepší než loni.

Auto není dostatečně rychlé a my jsme nepochopili, proč tomu tak je.“

Podcast KOLO NA KOLO živě! Přijď na živá představení v kině CineStar v Liberci 1. června s traťovými maršály GP Miami jako speciálními hosty a exkluzivním dvacetiminutovým filmem o Strategii během velkých cen F1. Vstupenky zde.

Po vyřazení z Q2 si Hamilton týmu vysílačkou stěžoval na načasování svého vyjetí na trať a pozici na okruhu a naznačoval, že to narušilo jeho přípravu na letmé kolo.

„Problém je v tom, že už není co říct, protože auto prostě není dostatečně rychlé a tím, že ho při jeho výjezdu dostáváme do situace, kdy si jezdci nemohou připravit své pneumatiky, je to jen ještě horší. Samozřejmě, že nikdo neudělá chybu schválně a my se mu snažíme dát co nejlepší pozici.

V minulosti jsme se mnohokrát spletli a mnohokrát jsme se naopak trefili. Dnes se to Georgovi a Lewisovi opravdu nepovedlo a v jeho prvním sektoru je vidět, že auto prostě nebylo ono. Nemám žádnou radost z toho, že končíme šestí, osmí nebo sedmí. A i kdyby to bylo páté místo, taky jsem neměl žádnou radost, protože nechápeme, co dělá z tohoto auta tak ošklivě odvedený kus práce.“

                                                                                                                                                                                                                                                               www.gpf1.cz