McLaren ujišťuje Norrise, že s novými pravidly pro rok 2026 bude lepší než Red Bull

2023. 10. 13. 06:19    
Čas čtení: 2 minuta
F1

13. 10. 2023 – Zak Brown vydal odvážné prohlášení, že vyhlídky McLarenu na zisk titulu v F1 „jsou stejně dobré jako vyhlídky kohokoli jiného“, tedy včetně Red Bullu, protože tým se snaží odrazit potenciální zájem právě Red Bullu o Landa Norrise.

McLaren zažil před letní přestávkou F1 2023 pozoruhodné oživení a dvakrát skončil po zásluze druhý. Jejich pokrok je vítanou zprávou pro Norrise, který navenek nikdy nedával najevo svou frustraci, ale možná byl v pokušení poohlédnout se jinde. Red Bull Norrise velmi obdivuje, navíc má dobrý vztah s Maxem Verstappenem.

V rozhovoru pro ESPN Brown vysvětlil, proč je McLaren týmem s nejlepšími vyhlídkami před novými pravidly v roce 2026, a ne Red Bull.

„Máme svůj tým ustanovený. Je stabilní,“ řekl Zak Brown. „Přicházejí k nám další talenti, které doplní to, co máme v současnosti. Máme všechny finanční zdroje, které potřebujeme. Jen to bude chtít trochu času, takže dokud budeme moci vykazovat tento pokrok…. ’26 bude pro tento sport obrovským restartem a nebudou pro nás existovat žádné výmluvy. Máme vše, co potřebujeme, od zdrojů, lidí, dvou skvělých jezdců, veškeré technologie, infrastruktury.

Dokud bude Norris sledovat naše tempo a vývoj, pak si myslím, že bude mít veškerou důvěru na světě, že tento tým vyhrál 20 mistrovství světa a má vše, co potřebuje, podívejte se na tu dynamiku. Když se rozhlednéte kolem, je tam tolik neznámých ve vztahu k roku 2026. Red Bull s novým motorem, jak to bude? To ještě nikdy nedělali. Je tam spousta proměnných a myslím, že náš příběh je stejně dobrý jako příběh kohokoli jiného.“

Brown věří, že McLaren musí Norrisovi i nadále dokazovat, že má na to, aby vyhrával závody a šampionáty, a udržet si ho i po roce 2025.

„Myslím, že to pro nás všechny bylo nesmírně důležité. Ukazuje to, že na to máme,“ dodal Brown. „Přitom jsme s Norrisem ještě žádný závod nevyhráli. Miluje McLaren, byla to jeho rodina, takže nepochybuji o tom, že jeho volbou číslo jedna je vyhrát s McLarenem titul mistra světa. Myslím, že nejlepší věc, kterou uděláme, abychom si ho udrželi, je ukázat mu, že jsme tým, který je toho schopen.

Nejde o to, zda se mu budeme dvořit, nebo ne, jde o to, abychom mu dali auto, ve kterém se bude moci podívat sám na sebe do zrcadla a říct si: ‚Myslím, že s tímto týmem mohu vyhrát mistrovství světa‘.“

autor: gpf1.cz