Barcelona znovu dominuje házenkářské Lize mistrů

2023. 10. 27. 14:09
Čas čtení: 2 minuta

Getty Images

27. 10. 2023 – Historicky nejúspěšnějším týmem v házenkářské Champions League je španělská Barcelona, která v minulosti ovládla nejprestižnější klubovou soutěž už desetkrát. Po loňské překvapivé porážce v semifinále Final Four, kde nepřešla přes pozdějšího vítěze z Magdeburgu, chce znovu navázat na triumfy z předchozích let.

Minulou sezónu útočila Barcelona v Kolíně nad Rýnem na vítězný hattrick, což se zatím žádnému týmu v historii Final Four nepodařilo, ale po série dvaceti šesti zápasů bez porážky v Lize mistrů přišla prohra v nejméně vhodnou dobu. V semifinále skončil zápas s Magdeburgem nerozhodně po šedesáti minutách i po prodloužení a o postupujících tak rozhodly sedmičky. Šťastnější byl nakonec německý celek, který si následně po úspěšném prodloužení ve finále poradil i s Kielcemi.

Novou sezónu Champions League začala Barcelona opět výstavně. Po pěti kolech zůstává jediným týmem bez ztráty bodu a má také nejvyšší počet vstřelených branek. V počtu inkasovaných gólů je na tom lépe jen chorvatský Záhřeb. Ve druhém kole Barcelona vrátila Magdeburgu červnovou porážku z Kolína a přehrála ho jednoznačně v poměru 32:20.

Úřadujícího španělského mistra v létě opustily dvě velké hvězdy, pivot Ludovic Fabregas, který byl vloni třetím nejlepším střelcem týmu, zamířil do Veszprému a střední spojka Luka Cindrič odešel do Dinama Bukurešť. Místo této dvojce přišli pouze dva nezkušení jednadvacetiletí mladíci, Javier Rodriguez a Jaime Gallego. Tým táhnou tradiční opory. Kapitán Dika Mem je s třiatřiceti góly pátým nejlepším střelcem soutěže, hodně gólů dávají všechna čtyři křídla, na pivotu se po odchodu Fabregase střelecky chytil Luis Frade a hlavně, v brance čaruje Emil Nielsen. Dánský reprezentant, který na pozici jedničky nahradil Pereze de Vargase, má po pěti zápasech na svém kontě už sedmdesát zákroků a v zápase s Magdebugem měl úspěšnost zásahů téměř 50%.