Mercedes začal ve vývoji trochu panikařit

2023. 11. 13. 07:26    
Čas čtení: < 1 minuta
F1

13. 11. 2023 – Mercedesu se letošní sezona nedaří, nevyhrál totiž ještě žádný závod a auto není žádný zázrak. George Russell ale věří, že pro příští rok už bude vše v pořádku.

Mercedesu hrozí první sezona bez vítězství od roku 2011, Lewisi Hamiltonovi pak druhá taková sezona v řadě. Loni si jedinou výhru týmu z Brackley připsal v Brazílii George Russell, tehdy ještě s konceptem nulových bočnic. Ten Mercedes počínaje letošním Monakem zahodil, ovšem kýžené zlepšení a vítězství to nepřineslo. Navíc právě v Brazílii byl monopost W14 přímo katastrofální.

Russell ale věří, že pro vůz W15 už se týmu podaří všechny chyby vyladit a vrátí se tam, kam patří. Britský pilot řekl: „Jsme zase o 12 měsíců dál a máme za ten rok spoustu informací. Některé změny pro příští rok už jsme stihli letos otestovat. Práce na voze pro rok 2024 je daleko více pečlivá a důkladně zvažujeme každé rozhodnutí.

„Letošní auto není vůbec tam, kde jsme ho loni chtěli mít, a proto jsme potřebovali hodně věcí změnit. Předtím jsme asi některá rozhodnutí až moc urychlili bez toho, aniž bychom je řádně otestovali v simulátoru a probrali jejich důsledky. Zkoušeli jsme strašně moc věcí a upřednostnili kvantitu před kvalitou.

„Letos jsme se opravdu ujistili, jakým směrem chceme jít. Třikrát jsme zkontrolovali naše procesy ve vztahu ke směru vývoje a věřím, že se dvěma lety poznatků a znalostí už nás nic nenachytá. To neznamená, že budeme mít nejrychlejší auto, ale že nezakopneme hned na první překážce.“

autor: gpf1.cz