Shrnutí 14. týdne NFL

2017. 12. 12. 15:34
Čas čtení: 3 minuta

12.12.2017 – Pokud týdny před Vánoci jsou hektické, tak to, co se událo v NFL ve 14. týdnu strčilo předvánoční shon do kapsy. Dva starting quarterbaci putují na listinu dlouhodobě zraněných, dvě bodové přestřelky, zápas ve sněhové bouři, či souboj hráče s fanouškem. NFL se blíží do konce základní části a nervy pracují.

Ve třetí čtvrtině Ravens díky skvělému příspěvku RB Collinse, který v zápase nasbíral 166 celkových yardů, odskočili Steelers a před začátkem poslední čtvrtiny vedli 31-20. Na soupisce Steelers je však WR Brown, který se svými výkony vymyká celé NFL. Brown v zápase zachytil jedenáct přihrávek pro 213y včetně bomby od QB Roetlisbergera dvě minuty před koncem za stavu 36-38. Díky této akci se dostali Steelers do vzdálenosti na field goal a pár akcí poté kicker Boswell poslal domácí tým do vedení. Ravens se už závěrečná snaha o comeback nepovedla a Pittsburgh si tak připisuje vítězství, které jim zajistilo i divizní titul. RAVENS 38, STEELERS 39.

Podobná ofenzivní přestřelka se odehrála i v Los Angeles, kde se utkali domácí Rams s Philladelphií Eagles v souboji dvou týmů mířící do playoff. Bodové hody ale nebyly tou nejdůležitější věcí v zápase, nejdůležitější moment se totiž udál na konci třetí čtvrtiny, kdy se hostující QB Wentz, který svými výkony kandiduje na cenu MVP sezóny, pokoušel dostat do endzóny soupeře a byl velmi tvrdě sražen dvojicí hráčů Rams a poranil si koleno. Wentz poté ještě stihnul hodit touchdown na WR Jefferyho, ale zranění kolene ho donutilo odejít do šatny. Rychle na to přišla zpráva, že Wentz už do zápasu nezasáhne. Eagles sice ve čtvrté čtvrtce díky náhradnímu QB Nicku Folesovi dotáhli Rams, a dokonce dokonali obrat po field goalu kickera Elliota, ale i přesto odcházeli fanoušci Philladelphie hodně smutní. Wentz si totiž v oné akci přetrhal vazy v koleni a jeho skvěle rozjetá sezóna tak skončila a šance Eagles v playoff razantně klesly. EAGLES 43, RAMS 35.

Sněhová bouře se prohnala Buffalem a zápase mezi Bills a Colts se tak odehrál na hřišti, které bylo pokrytou vysokou vrstvou sněhové nadílky. Oba týmy spíše bojovali s přírodními podmínkami a v zápase tak bylo velmi těžké útočně hýbat s míčem. Bills se povedlo skórovat ve druhé čtvrtině touchdown a ten se zdál být rozhodující. Colts ale v poslední minutě srovnali a díky neskutečnému kopu kickera Vinatieriho na PAT, kterému pomáhali odházet sníh všichni hráči field goal formace, poslali zápas do prodloužení. V něm se ale blýsknul nejlepší hráč zápasu RB McCoy, který se urval z 21y linie Colts a touchdownem rozhodl o vítězství Bills. COLTS 7, BILLS 13.

Playoff obrázek po 14.týdnu:
AFC – 1- Steelers (11-2), 2. Patriots (10-3), 3. Jaguars (9-4), 4. Chiefs (7-6), 5. Titans (8-5), 6. Bills (7-6)
další týmy bojující o playoff:Ravens (7-6), Raiders (6-7), Chargers (7-6)
NFC – 1- Eagles (11-2), 2. Vikings (10-3), 3. Rams (9-4) 4. Saints (9-4), 5. Panthers (9-4), 6. Falcons (8-5)
další týmy bojující o playoff:Seahawks (8-5), Lions (7-6), Packers (7-6), Cowboys (7-6)

Novinky, zajímavosti a zranění:
New York Jets přišli do konce sezóny o svého QB McCowna, který si v zápase s Broncos zlomil ruku.

Na DL Seatllu Jeffersona, který odcházel po zápase s Jaguars do šatny, přilétl z hlediště kelímek s pivem a hostující pořízek si to nechtěl nechat líbit a šel si to vyřešit s diváky po vlastní ose. Toho nakonec zastavila přihlížející ochranka a zabránila možné rvačce. Nebyl to však jediný incident v Jacksonvillu. DL Seatllu Bennett při vítězné formaci Jaguars proskočil kolena domácímu centrovi, což vyústilo v šarvátku po konci zápasu.