Nejlepší liga v Evropě? Startuje finále švýcarské ligy

2024. 04. 16. 11:35    
Čas čtení: 2 minuta
NL

Getty Images

16. 4. 2024 – Není to klišé z úst těch, kteří dávají Švýcarsko občas do protikladu nefungujícím českým úřadům, ani slova hráčů, kterým se prostě ve Švýcarsku dobře žije. Klíčový je především fakt, že se zde hraje excelentní hokej.

Švýcarům pomáhá nejen vlastní důslednost, systematičnost, ale také to, že jejich soutěž je protkána těmi nejlepšími vlivy. Valtteri Filppula je členem Triple Gold Clubu, jelikož vyhrál světový šampionát, olympijské zlato a Stanley Cup. Roman Červenka je mistrem světa a mnohonásobným kapitánem českého nároďáku. Andres Ambuhl nastoupil na sedmnácti po sobě jdoucích světových šampionátech. A Mike Crawford? Ten dovedl slavné Coloradu k vítězství v NHL. Co je všechny spojuje? Působí ve Švýcarsku. Mají mu co nabídnout…a ono jim.

Reprezentace země helvétského kříže získala během poslední dekády dvakrát stříbro na světovém šampionátu a tamní nejvyšší soutěž si již dávno vydobyla pozici jedné z nejlepších lig na světě. V týmech, jako jsou Davos, Zurrich, Bern či Lugano, působí špičkoví hráči světové úrovně a z českých hokejistů mohou fanoušci evidovat například reprezentanty Jana Kováře v dresu Zugu, Romana Červenku v Rapperswilu či Šimona Hrubce v ZSC Lions.

Švýcarská liga má oproti ostatním soutěžím navíc jeden výrazný trumf. Nadstandardní zájem fanoušků. NL patří dlouhodobě k nejnavštěvovanějším soutěžím. V roce 2018 uzmula s průměrnou návštěvností 6949 diváků na zápas primát KHL a na zápasy Bernu chodí pravidelně přes 16 tisíc lidí.

Nyní nás čeká finále, ve kterém se proti sobě postaví týmy ZSC Lions a Lausanne HC. Startujeme dnes od 20:00 na Sport1

                                                                                                                                                                                                                                                                                         redakce/onv/