Podle Binotta dostane Ferrari z problémů větší přítlak a dobrá nálada

2019. 08. 18. 16:03    
Čas čtení: 2 minuta
F1

18. 8. 2019 – Ferrari už netrpělivě vyhlíželo letní přestávku s ohledem na nepovedené poslední závody, nyní tedy může nabírat síly na druhou polovinu sezony. Dle šéfa týmu Mattia Binotta nemají v Maranellu v plánu ukončit vývoj stávajícího vozu, i když mají stále menší a menší šanci, že doženou první Mercedes. Dle Binotta by se to nemuselo vyplatit s ohledem na sezonu 2020.

Scuderia byla dotazována, jestli má vůbec smysl pokračovat s vývojem letošního auta, Sebastian Vettel dokonce přiznal, že tým by potřeboval zásadní úspěchy před letní přestávkou, aby si udržel naději na titul. Ale zatímco Vettel je 94 bodů za vedoucím Lewisem Hamiltonem a Ferrari ztrácí 150 bodů v poháru konstruktérů, podle Binotta s ohledem na návaznost pravidel pro rok 2020 by ukončení vývoje SF90 nic dobrého nepřineslo.

Jak ale připustil, plánování pro roky 2019 a 2020 je obtížný úkol. „Myslím si, že cokoliv můžeme v této sezoně udělat, bude ku prospěchu té příští. Podle mého názoru bychom tedy neměli zastavit vývoj v probíhajícím ročníku, jelikož to lze přenést do toho následujícího,“ řekl Mattia Binotto. Zároveň ale přiznal, že už nyní dělají ve Ferrari plány na rok 2021, který přinese nemálo změn. „Do roku 2021 se musíme dát dohromady. Nyní musíme s technickým oddělením pečlivě uvážit různé priority a udělat správná rozhodnutí.“

Před přestávkou hlavní prioritou Ferrari s SF90 bylo přidat další přítlak, během GP Maďarska se ale ukázalo, že Scuderia stále trochu zaostává za Mercedesem a Red Bullem. Binotto také uvedl, že chce přenést filozofii auta s nízkým odporem vzduchu na vůz v roce 2020. „Směr vývoje by se podle mě měl ubírat k získání většího přítlaku. Potom také musíme přítlak správně využít, aby auto bylo dobře vyvážené. Stále si myslím, že existují oblasti, kde se můžeme zlepšit a kde bychom měli být lepší,“ připustil šéf italské stáje.

Binotto byl zároveň rád, že letní přestávka už konečně přišla. „Byl to náročný začátek sezony, mimo jiné i proto, že se v lednu měnila organizace týmu.“ Zároveň věří, že dobrá energie týmu pozvedne výkony opět na požadovanou úroveň. „Pokud nám něco pomůže, tak je to týmový duch, kterého máme. Když jsou kolem vás lidi, kteří jsou spokojení, mají dobrou náladu a podporují vás, i když se nedaří, všechno jde mnohem snáz. Jestli mi něco vyhovuje, tak jsou to lidé kolem mě. Myslím si, že to nyní platí pro každého z nás a že je to v tuto chvíli naše síla,“ říká Mattia Binotto.

autor: gpf1.cz  

Cookie settings