Tellese loví Barcelona

2020. 03. 25. 08:20    
Čas čtení: < 1 minuta

25. 3 . 2020 – V dobách, kdy se toho na sportovních kolbištích příliš neděje, se rozjíždí nejrůznější přestupové spekulace. Jedna z nich se týká i levého obránce Porta, Alexe Tellese. Po Chelsea se totiž ozvala také Barcelona.

27letý Brazilec působí v Portugalsku už čtvrtým rokem a jeho levá noha, která skvěle zvládá střelbu i standardní situace, poutá pozornost vcelku poprávu. Z pozice levého beka se zapojuje pravidelně do všech útočných akcí a v aktuálním – bohužel zatím nedohraném – ročníku se dokonce dostal na své střelecké maximum v podobě osmi gólů.

Při nebývalé konzistenci výkonů je skoro s podivem, že po Tellesovi některý z elitních evropských klubů nesáhl dříve. Nyní to vypadá vcelku nadějně, ale ať už konkrétní nabídka padne odkudkoliv, bude muset mít specifické parametry.

Obránci končí smlouva až v létě příštího roku. Porto si tak může za klíčovou postavu základní sestavy říci odpovídající částku, přičemž tržní hodnota Alexe Tellese se momentálně pohybuje kolem 40 milionů eur.

Ztratit by se brazilský bek v Katalánsku nebo Londýně rozhodně neměl. Svého času sice zkoušel neúspěšně svoje štěstí v Interu, ale od té doby uplynulo už několik sezón a navíc herní prezentace obou zainteresovaných klubů by mu měla sedět více.

Držíme palce.

redakce/mim/   

Cookie settings