Smolař Pavelka je fit, ale hrát nemůže

2020. 04. 01. 07:47    
Čas čtení: 2 minuta

1. 4. 2020 – Pandemie koronaviru a s tím související opatření se v současné době hluboce dotýkají i tureckého fotbalu a tím pádem i některých českých hráčů. Záložník Kasimpasy David Pavelka, který takřka doposud bojoval s vleklým zraněním, se tak na hřiště znovu nepodívá. Situaci ovšem respektuje.

“Už jsem zdravý, už jsem začal i trénovat s týmem, než přerušili ligu. Asi bych byl v nominaci na zápasy. Nevím, jak moc by mě trenér využíval. Jsem v pořádku, ale to teď jde stranou,” řekl Pavelka pro FAČR.

Sezónu začal jako jeden z hráčů základní sestavy, než přišlo zranění kolene a s tím spojená dvojnásobná operace.

“Pět měsíců jsem trénoval sám, týden s týmem a teď jsem se zase vrátil na samotku. Je to nepříjemné, ale moc nad tím nepřemýšlím. Celý svět má úplně jiné starosti, všichni ta opatření chápeme. Jsou mnohem důležitější věci než sport. Já se snažím, abych byl připravený, až se fotbal zase rozeběhne. A hlavně sleduju boj s tou mrchou a doufám, že to co nejdřív skončí.”

Turecká Süper Lig dlouho vypadala na to, že se dohraje až do posledního kola. Pod tíhou událostí ovšem byla jako jedna z posledních v Evropě také zastavena.

“Ligu stopli ve srovnání se zbytkem Evropy docela pozdě. Ale opatření jsou tady podobná jako v Česku. Čísla letí nahoru, protože Turecko je veliké, ale zdá se, že opatření jsou zavedená dobře. Snad se to v dalších dnech a týdnech ukáže.”

Přestože Pavelka se svým týmem v tabulce sídlí těsně nad sestupovým pásmem, se zaujetím doposud sledoval další české fotbalisty v Süper Lig. Pokud by se soutěž dohrála, titul by přál Filipu Novákovi a jeho Trabzonsporu.

“Filipovi moc fandím. Trabzonspor tým na titul má a bylo by příjemné, kdyby ho někomu z té velké trojky vyfoukl. Myslím, že šanci má opravdu velikou. Navíc on osobně hraje ve skvělé formě.”

“Milanu Škodovi bych hrozně přál, aby pokořil stovku ligových gólů. Už mu chybí jen dvě trefy. Bohužel na ně padla týmová krize, ale Milan je i tak hodně výrazný. Určitě jim v závěru ligy pomůže. Je to sice náš konkurent v boji o záchranu, ale já bych chtěl, abychom se zachránili my i oni.”

redakce/mim/fačr  

Cookie settings