Závody WTCR živě: Sport1 a Sport2 přinášejí akční podívanou

2020. 07. 09. 11:16    
Čas čtení: 2 minuta

9.7. 2020 – Světový šampionát FIA WTCR našel nový domov. Díky dohodě mezi organizací WTCR Eurosport Events a sportovními stanicemi Sport1 a Sport2 si elitní seriál cestovních vozů nově vychutnají diváci v Česku a na Slovensku.

Stanice Sport1 a Sport2 jsou již od roku 2015 exkluzivním vysílatelem mistrovství světa formule1 a pravidelně se věnují i dalším formám elitního motorsportu, jako jsou závody F2, F3, v minulosti  TCR či série ETRC Truck Racing. Zařazením nového špičkového seriálu WTCR tak rozšiřují své bohaté portfolio a příznivcům motoristického sportu nabídnou možnost sledovat ty nejlepší jezdce cestovních vozů na světě.

Pro slovenské diváky je tento seriál obzvlášť atraktvní především díky účati jednoho z nejlepších slovenských závodníků současnosti Maťa Homoly.

Sport1 odvysílá všechny závody WTCR živě a zároveň poskytne i pravidelný přehled nejdůležitějších událostí šampionátu. Partnerská dohoda mezi Sport1 a Eurosport Events platí pro sezónu 2020 a 2021 s možností prodloužení na navazující sezónu 2022. Podobná spolupráce by se měla uskutečnit i v rámci závodů elektrických vozů Pure ETCR.

Ředitel Eurosport Events a promotér WTCR François Ribeiro říká: “Jsou to skutečně skvělé zprávy pro WTCR a jeho fanoušky. Dosavadní spolupráce s MTVA byla skvělá a touto cestou bychom jim chtěli poděkovat,ale teď se těšíme na spolupráci se Sport1 a příležitost nabídnout jejich divákům akcí nabité závody. Ve WTCR je spousta maďarských talentů a zároveň s tím, že Maďarsko a Slovensko budou hostit závody se partnerství se Sport1 skvěle hodí.”

 “Jsme hrdí, že můžeme vysílat tento velkolepý seriál se závody konanými i v našem regionu (Slovensko, Maďarsko, Rakousko) za účasti místních závodníků. V posledních čtyřech letech nám závody Formule 1 potvrdily, jak důležité a oblíbené jsou motoristické sporty v Čechách a na Slovensku. Milovníci motosportů jistě ocení, že o víkendech najdou FIA WTCR a F1 na stejném kanálu,” dodává Marcel Mareš, Country Manager AMC Networks.

V případě dosažení souladu s mimořádnými opatřeními vlád jednotlivých zemí se závody WTCR uskuteční dle následujícího plánu:

Závod WTCR Rakousko (Salzburgring 12. – 13. září)

Závod WTCR Německo (Nürburgring Nordschleife 24. – 26. září)

Závod WTCR Slovensko (Slovakia Ring 10. – 11. října)

Závod WTCR Maďarsko (Hungaroring 17. – 18. října)

Závod WTCR Španělsko (MotorLand Aragón 31. října – 1. listopadu)

Závod WTCR Itálie (Adria International Raceway 14. – 15. listopadu)

                                                                                                                                           redakce/TZ/onv/