Novinky z turecké Süper Lig

2020. 07. 28. 07:14    
Čas čtení: < 1 minuta

28. 7. 2020 – S dramatickým koncem posledního ročníku turecké ligy se rozjely také přestupové spekulace. Širší představu o změnách v kádru mají takřka všechny elitní kluby. Pojďme se podívat, o čem a o kom se v současné době v Turecku mluví.

Mistrovský Başakşehir pravděpodobně bude v první řadě čekat na nabídky ostatních klubů a teprve posléze bude doplňovat kádr. Jistou posilou by v tuto chvíli měl být Roman Neustädter, jemuž končí smlouva v Dinamu Moskva. Záložníkovi klub nabídl dvouletou smlouvu. Zároveň uplatnil opci na dalšího středopolaře Berkaye Özcana, který se tak do Hamburgu vracet nebude.

Galatasaray, který skončil až na šestém místě pustil japonského beka Yuta Nagatoma a odejít bez nové smlouvy by měl také Brazilec Mariano. Dle dostupných informací je na odchodu také legendární Radamel Falcao a jeho pozici v týmu by teoreticky mohl zaplnit zkušený Mario Mandžukić, jehož budoucnost byla donedávna spojována především s Fiorentinou. Pokud by příchod chorvatského útočníka nevyšel, může Galatasaray svou pozornost obrátit k Brazilci Hulkovi, o něhož ovšem stojí také Fenerbahçe.

Modro-žlutý instanbulský tým v tuto chvíli řeší příchod Kenana Karamana, jehož Fortuna Düssledorf sestoupila do 2. ligy, a s ohledem na setrvání v turecké reprezentaci Karaman hledá lepší angažmá. Výrazný zájem má Fenerbahçe také o ofenzivního záložníka Wolfsburgu, Yunuse Malliho.

Beşiktaş je zatím spojován spíše s velkým odchodem. Ikonický útočník Burak Yilmaz podepsal dvouletou smlouvu ve francouzském Lille. Kromě čínského angažmá je to pro něj vůbec první zahraniční štace. Posily se zatím hledají. Jednou z nich by mohl teoretický být veterán Beto, kterému skončila smlouva v Göztepe. O osmatřicetiletého brankáře je ale zájem také v domácím Portugalsku.

redakce/mim/  

Cookie settings