Novinky z turecké Süper Lig

2020. 08. 10. 11:42    
Čas čtení: < 1 minuta

Arda Turan

10. 8. 2020 – Start nové sezóny turecké Süper Lig se pomaličku blíží a kluby zbrojí na nový – doufejme nepřerušený – ročník. Největší novinky v Turecku se tentokrát týkají instanbulských gigantů.

Kromě toho, že Fenerbahçe přivedlo do kádru českého reprezentanta Filipa Nováka, který by v trestaném Trabzonsporu tak jako tak zůstal bez pohárů, změna proběhla také na jednom z nejzásadnějších postů. Do role trenéra A týmu přichází z Alanyasporu bývalý hráč Fenerbahçe Erol Bulut.

Ten sice ještě v únoru dementoval zprávy o tom, že by měl nahradit Ersuna Yanala, ale v současné době už je oficiálně ve fuknci a klub očekává od bývalého fotbalisty a reprezentanta ve futsalu lepší než 7. místo a k tomu návrat na evropskou scénu.

Hodně záležet ovšem také bude na případném odchodu Vedata Muriqiho. Kosovský kanonýr je podle dostupných informací blízko k přestupu do Lazia, které za něj prozatím nabízí 18 milionů eur.

V Galatasaray se momentálně atmosféra nese v duchu velkého návratu. Ardovi Turanovi totiž vypršela smlouva v Barceloně a ofenzivní záložník údajně přistoupil na rapidní snížení platu. Po devítí letech se tak vrací do klubu, kde získal svou někdejší reputaci.

“Emoce jsou obrovské, nemá smysl všechno moc komentovat. Nadešel čas vrátit se na hřiště a bojovat,” poznamenal Turan ke svému návratu.

redakce/mim/  

Cookie settings