GP RUSKA ROZHODLA HAMILTONOVA PENALIZACE, VYHRÁL BOTTAS

2020. 09. 27. 15:41
Čas čtení: 2 minuta
F1

27.9. 2020 – Nejzásadnější okamžik Velké ceny Ruska nastal dost možná ještě před startem závodu. Lewis Hamilton si totiž po výjezdu z boxů a před nájezdem na rošt zkoušel start (údajně hned dvakrát) v nepovoleném místě okruhu, následkem čehož dostal desetisekundovou penalizaci, respektive dvě pětisekundové. Brit tak skončil za Valtterim Bottasem i Maxem Verstappenem.

Největší drama přišlo hned po startu. Hamilton uhájil první místo před Bottasem, který přesprintoval Verstappena. Za nimi ale bylo těsno – Sainz vyjel z dráhy a při návratu kolem vytyčených ukazatelů trefil zeď, čímž pro něj závod skončil. Stejně tak pro Lance Strolla, který skončil ve zdi po kontaktu s Charlesem Leclerkem a na dráhu musel safety car.

Během první zastávky si Hamilton odbyl penalizaci v boxech a propadl se na třetí místo. Zbytek velké ceny ozvláštnily zejména souboje ve středu pole. Vítězem se nakonec stal Valtteri Bottas, Fin si dojel i pro nejrychlejší kolo.