Souhrn 12. týdne NCAA

2020. 11. 28. 16:43    
Čas čtení: 4 minuta

28.11. 2020 – Minulé hrací kolo NCAA nabídlo dva duely mezi dosud neporaženými týmy a shodou okolností se jednalo o dva zápasy z konference Big 10.

Zatímco u Ohia State (3-0) skoro nikdo nepochyboval, že budou v této fázi sezony bez porážky, tak Indiana (4-0) byla rozhodně překvapením. Hoosiers byli i přes perfektní bilanci velkým outsiderem ale nakonec se na stadionu Buckeyes odehrál mnohem vyrovnanější zápas, než mnozí čekali. Buckeyes skvěle fungovala běhová hra, 307 yardů a průměr 6 yardů na pokus, Master Teague doběhl pro 169 yardů a dva touchdowny. Hoosiers naproti tomu nezískali po zemi nic, a to doslova. Mínus 1 yard je nevídaná statistika ale přesně tolik Hoosiers po zemi za celý zápas „získali“. Runningback David Ellis navíc měl dva fumbly z celkových čtyř turnoverů Indiany. Poločas sice skončil 28-7 pro Buckeyes, ale Indiana ve druhé polovině zápasu mocně dotahovala, Michael Penix přihrál celkem na 491 yardů a pět touchdownů když tři z nich zachytil Ty Fryfogle (218 yardů). V závěru ubránili Hoosiers čtvrtý down Buckeyes a jejich šance ještě žila. Ale domácí v klíčový moment podržela obrana. Buckeyes sice zvítězili, ale výsledek budí rozpaky. Jak si poradí obrana Buckeyes s quarterbacky jakými jsou Trevor Lawrence, Mac Jones a nebo Kyle Trask když proti ní dokáže přihrát na 491 yardů a pět touchdownů Michael Penix?

Ohio State Buckeyes 42 – 35 Indiana Hoosiers

Badgers cestovali do Chicaga k utkání proti Northwestern. Oba dva týmy mají velmi dobré obrany a přesně podle toho vypadal celý zápas. Domácí se ujali vedení po přihrávce Ramseyho na Mangieriho, hosté odpověděli dlouhým touchdownem, play-action passem, na jehož konci byl Chimere Dike. Pak už se útoky jen velmi ztěžka prodíraly hřištěm. Badgers chybělo několik receiverů základní sestavy a obrana Wildcats zbrzdila jejich běhovou hru (jen 136 yardů). A přestože měl Wisconsin jako již tradičně v zápase více získaných yardů a držel míč výrazně delší dobu než soupeř, tak tentokrát napáchal také mnohem více chyb. Badgers ztratili pětkrát míč (3x interception, 2x fumble) a osmkrát se provinili proti pravidlům, to se velmi těžko překonává. Domácí skórovali ještě jeden touchdown, ve druhém poločase přidali field goal a neinkasovali ani bod. Hubené vítězství ale velmi důležité, protože výrazně přiblížilo Northwestern ke konferenčnímu finále Big 10 (druhému během tří let).

Northwestern Wildcats 17 – 7 Wisconsin Badgers

V předchozích sezónách patřila Oklahoma Sooners mezi nejlepší programy v NCAA. Pětkrát v řadě za sebou ovládla konferenci Big 12, třikrát v řadě postoupila do playoff. Jenže odešli někteří zkušení hráči a jejich místo zaujali mladíci. Sooners prohráli dva zápasy (Kansas State, Iowa State) a v dalším měli namále (Texas). A právě z těchto důvodů měli jejich rivalové Oklahoma State Cowboys pocit, že by mohli tentokrát bitvu o Oklahomu získat ve svůj prospěch. A jak šeredně se mýlili. Domácí Sooners vedeni Spencerem Rattlerem šli do vedení po dvou a půl minutě hry. Obrana poté zařídila tři a ven a v dalším útočném driveu Sooners skóroval touchdown Mikey Henderson. Interception zachytil David Ugwoegbu, domácí linebacker míč zablokoval, zachytil a daroval svému útoku skvělou pozici na hřišti. Rattler a spol se s tím nepárali a Theo Wease zachytil třetí touchdown Sooners. 21-0 po devíti minutách hry a naprostý horor pro Oklahoma State Cowboys. Těm se navíc kupila zranění, quarterback Spencer Sanders odstoupil ze hry když byl po sacku hodně otřesený, runningback Chuba Hubbard si obnovil zranění kotníku. Sooners převyšovali svého soupeře ve všem. Po zemi nebyl k zastavení Stevenson, Rattler nehodil žádné interception a obrana byla agresivní i efektivní. Dominantní výkon po kterém jsou Sooners opět favoritem na konferenční titul.

Oklahoma Sooners 41 – 13 Oklahoma State Cowboys

Našli konečně v Georgii quarterbacka? V základní sestavě Buldoků poprvé nastoupil quarterback JT Daniels. Transfer z USC doléčil zraněné koleno a nahradil v sestavě Stetsona Bennetta, jehož výkony šly v posledních zápasech hodně dolů. A Daniels se uvedl skvěle když přihrál na 401 yardů a čtyři touchdowny a v podstatě sám nesl tým na svých bedrech. Offensive line a běhová hra jedno velké zoufalství (23 pokusů pro celkem 8 yardů) a vyhlášená obrana inkasovala 24 bodů. Letos to na playoff ani na finále SEC konference stačit nebude, ale pokud byl tento zápas ukázkou schopností Danielse a obrana s běhovou hrou se vrátí na svou obvyklou úroveň, tak může být Georgia jedním z adeptů na titul v příští sezoně.

Georgia Bulldogs 31 – 24 Mississippi State Bulldogs

Našli v Michiganu svého quarterbacka? Za stavu 0-17 Jim Harbaugh stáhl ze hry quarterbacka Joe Miltona a poslal na hřiště Cadea McNamaru. Ten se mu odvděčil 260 yardy a celkovými pěti touchdowny a zavelel k obratu. Wolverines dokonce vedli těsně před koncem o osm bodů když nejprve inkasovali touchdown při čtvrtém downu a poté neubránili ani dvoubodovou konverzi. Zápas se tedy dostal do prodloužení. V něm domácím vyšel screen a šli do vedení. O srovnání se postaral McNamara a v dalším prodloužení dostal hosty do vedení Haskins. Domácí už ale další body nezískali, Vedralova přihrávka skončila interceptionem a Wolverines mohli slavit teprve druhou výhru v sezoně.

Rutgers Scarlet Knights 42 – 48 (OT) Michigan Wolverines

 Některé další výsledky:
Alabama Crimson Tide 63 – 3 Kentucky Wildcats
Vanderbilt Commodores 17 – 35 Florida Gators
UCF Knights 33 – 36 Cincinnati Bearcats
Oregon Ducks 38 – 35 UCLA Bruins
Utah Utes 17 – 33 USC Trojans
Auburn Tigers 30 – 17 Tennessee Volunteers
Arkansas Razorbacks 24 – 27 LSU Tigers

 TOP 10 žebříčku NCAA:

  1. Alabama
  2. Notre Dame
  3. Clemson
  4. Ohio State
  5. Texas A&M
  6. Florida
  7. Cincinnati
  8. Northwestern
  9. Georgia
  10. Miami

                                                                                                                                                    Martin Hamza

Cookie settings