Alonso: Jsem lepší než Hamilton nebo Verstappen

2021. 03. 25. 08:19    
Čas čtení: < 1 minuta
F1

25. 3. 2020 – Španěl je před startem sezony 2021 plný sebevědomí a věří, že co do formy se vyrovná nejrychlejším pilotům.

„Bude to skvělý rok, těším se na něj,“ přiznal Alonso, který se vrací po dvouleté pauze. „Na roštu jsou talentovaní kluci, kteří v juniorských kategoriích předváděli skvělé výkony,“ chválí mladou krev.

„A pak tu máme šampiony; Lewise, Sebastiana, Kimiho a Verstappena – ten je sice mladý, ale závodí na vrcholové úrovni poslední čtyři nebo pět let. Máme velmi vyrovnané pole a bude výzva závodit v něm.“

Když byl však Španěl dotázán na to, jak hodnotí své šance vůči takto silným soupeřům, jednoduše a typicky pro něj prohlásil prostě: „Jsem lepší než oni.“

Alonsův návrat přitom málem zhatila nehoda na kole, při které jej srazilo osobní auto. Pilot Alpinu nakonec naštěstí vyvázl pouze s titanovou destičkou, která mi zpevňuje pošramocenou čelist.

„Měl jsem štěstí. V první chvíli jsem se bál. Připravoval jsem se celou druhou polovinu loňského roku na testy, pak jste najednou v nemocnici a nevíte, jak dlouho se budete zotavovat.

Naštěstí mě doktoři rychle uklidnili, když řekli, že za deset dní budu v pořádku. Týden jsem strávil doma a odpočíval, od té doby jsem ale v úplném pořádku,“ ujišťuje Fernando Alonso své fandy.

autor: gpf1.cz    

Cookie settings