Stanice Sport1 a Sport2 budou od září vysílat Evropskou ligu UEFA a zcela novou Evropskou konferenční ligu UEFA

2021. 05. 18. 09:03    
Čas čtení: 2 minuta

18. 5. 2021 – UEFA a AMC Networks International – Central and Northern Europe dospěly k dohodě pro vysílání Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy UEFA na programech Sport1 a Sport2 v České republice a na Slovensku. Tyto soutěže se budou vysílat od září.

Díky této dohodě budou stanice Sport1 a Sport2 v České republice a na Slovensku vysílat přímé přenosy zápasů klubových soutěží UEFA ze skupinových a vyřazovacích fází.

Levente Málnay, výkonný viceprezident AMC Networks International pro střední a severní Evropu, prohlásil: “Jsme velmi hrdí na to, že se naše sportovní portfolio v České republice a na Slovensku rozšíří o zápasy Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy UEFA, tedy o dvě z nejprestižnějších klubových soutěží UEFA. Účastní se 64 týmů a my jsme si absolutně jisti, že naše přenosy budou lokálně velmi důležité a že české a slovenské kluby využijí příležitosti, ukázat se na mezinárodní klubové scéně.”

Evropskou ligu UEFA není třeba představovat, je to známá a oblíbená značka. Významné úspěchy v této soutěži nedávno zaznamenala SK Slavia Praha, když v soutěžním ročníku 2018/19 vypadla ve čtvrtfinále s londýnskou Chelsea a v letošním roce došla také do čtvrtfinále, kde vypadla s Arsenalem. Evropská konferenční liga UEFA je však zcela nová soutěž, která v sezóně 2021-22 zažije premiéru na stanicích Sport1 a Sport2. Od příští sezóny bude 5 klubů z České republiky a 4 týmy ze Slovenska bojovat o postup do skupinových fází klubových soutěží UEFA.

Čtvrteční večery na stanicích Sport1 a Sport2 tak budou nabité prémiovými zápasy Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy UEFA. Během sezóny bude exkluzivně vysíláno přibližně 60 zápasů, tedy až šest utkání z jednoho kola. Tyto dvě soutěže obohatí nabídku Sport1 a Sport2 o nový prémiový obsah, který doplní Formuli 1, slovenskou Tipos Extraligu, KHL, Swedish Hockey League, CHL, UEFA Ligu národů a kvalifikaci na ME a MS ve fotbale, Copa del Rey, Coppa Italia a EHF Ligu mistrů v házené.

TZ/mim     

Cookie settings