Přehled českých a slovenských hokejistů v zahraničních týmech CHL

2021. 06. 25. 08:01    
Čas čtení: 2 minuta

25.6. 2021 – Jasně, sotva začalo léto a starosti týkající se rychle letícího puku nás v tuto chvíli ještě nechávají klidnými, ale přeci jen někde v hloubi duše cítíme, že se nám to pomalu začne zase blížit. Po roční pauze se opět těšíme na hokejovou CHL. A to i z toho důvodu, že v ní budeme moci na Sport1 a Sport2 pozorovat v akci spoustu českých a slovenských hokejistů. Nejen v dresu Třince, Sparty, Mladé Boleslavi a Slovanu, ale také v zahraničních mančaftech. Pojďme si připomenout, koho vlastně v tuto chvíli kde v Evropě máme.

Velkou klasikou je již Jan Kovář v Zugu. Kapitán českého nároďáku, který jednou takhle urval titul v Plzni, vyrazil udělat pětiletou díru do světa v KHL, kde vytvořil spolu s Mozyakinem a Zaripovem jeden z nejlepších útoků historie a hned dvakrát vyhrál Gagarinův pohár, aby na konec přesídlil k nádhernému jezeru Zug ve Švýcarsku, kde se stal nejproduktivnějším borcem ligy a získal mistrovský titul. No nemá ten kluk čich na úspěchy? Jeho Zug si zahraje ve skupině D s finalistou švédské SHL Rogle BK, mnichovským Red Bullem a dánskými SonderjyskE.

Pak tu máme Frölundu. Ano, přesně tu, která nám ve finále dvakrát zastavila český sen a tu, která získala neuvěřitelné čtyři tituly z pěti finálových účastí během šesti sezon novodobé CHL. Ale jdeme na to od lesa. Aby nás její úspěchy už tak nebolely, nasadili jsme tam českého špiona. Michael Špaček se stává velmi výrazným jménem. Po misích v zámoří a ve Finsku vyhrál s Oceláři titul, řekl si o nominaci na světový šampionát a nyní mám před sebou velkou indiánskou výzvu. Držíme palce. V dresu Frölundy si v základní skupině zahraje i proti Mladé Boleslavi.

Finská škola vždy českým a slovenským borcům svědčila. Jasným důkazem jsou týmy Lukko Rauma, kde si v CHL užijeme dva zkušené Slováky Kristiána Pospíšila a Pavola Skalického a dále pak Tappara Tampere, kde máme hned dvě česká želízka v ohni, Michala Moravčíka a Jiřího Smejkla.

To zdaleka není vše. Hodně pikantní souboje čekají na pražskou Spartu ve skupině A. Tam jí totiž mimo jiné čekají konfrontace s týmem Fishtown Pinguins z Bremerhavenu, za který válí hned tři bývalí Sparťani. Tomáš Pöpperle, Vladimír Eminger a Dominik Uher. Dále také Slovák Tomáš Sýkora a čtvrtý z Čechů Stanislav Dietz.

Velké československé zastoupení má také polský mistr Jastrzebie. David Marek, Patrik Nechvátal, Jiří Klimiček, Martin Kasperlík, Marek Hovorka a Roman Rac.

*někteří ještě nemají smlouvu na novou sezonu, mohou tedy přestoupit

                                                                                                                                                                                                                                                                         Ondřej Voršilka

Cookie settings