Hamilton kontroloval závod v Singapuru a navýšil vedení na 40 bodů

2018. 11. 05. 09:59    
Čas čtení: < 1 minuta
F1

16. 9. 2018 - Lewis Hamilton kontroloval průběh Velké ceny a bez výrazného ohrožování ji vyhrál. Náskok na čele šampionátu tak navýšil na 40 bodů.

Po startu dokázal předjet Sebastian Vettel Maxe Verstappena a závodníci na čele drželi malé odstupy. Ferrari se pokusilo o agresivní strategii dřívějším pitstopem, na který ale vzápětí úspěšně reagoval Hamilton, který před Vettelem zůstal.

Naopak: Red Bull šikovnou zastávkou dostal Verstappena zpátky před Vettela, který už pak jen bojoval o to dostat se do cíle. V závěru těsně za sebou jeli Bottas, Räikkönen a Ricciardo, ale na jejich pořadí to nemělo vliv.

Průšvihářem víkendu je Sergio Pérez. V prvním kole sestřelil kolegu Estebana Ocona a později nepochopitelně najel do Sergeje Sirotkina z týmu Williams, za což dostal časový trest. Potrestán byl také Romain Grosjean za ignorování modrých vlajek. Byl to souboj, který málem dostal do problémů vedoucího Hamiltona. Ten totiž dojel chvost startovního pole, ve kterém jezdci sváděli své souboje. Toho málem využil Verstappen, jehož útok ale Hamilton odrazil.

autor: gpf1.cz        

Cookie settings