Sledujte tažení Slovanu, startuje nová sezóna KHL

2018. 09. 01. 13:09    
Čas čtení: 2 minuta

31.8. 2018 - Již dnes se rozjede atraktivním duelem posledních finalistů SKA Petrohrad a AK Bars Kazaň významný hokejový kolos a hlavní konkurent severoamerického hokeje – Kontinentální hokejová liga (KHL). Opět se můžete těšit na pravidelné přímé přenosy těch nejlepších duelů.

Hokejovou vlajkovou lodí na stanicích Sport1 a Sport2 je již osmým rokem Kontinentální hokejová liga, která učinila od svého zrodu v roce 2008 značný posun kupředu. Přes zlaté opojení Jaromírem Jágrem, pompézní souboje na Rudém náměstí, výlukové sezóny hvězd až po expanzi do většiny světových stran, dospěla do fáze, kdy její sportovní aspekt vystoupal na skutečně elitní úroveň a zápasy týmu jako jsou SKA Petrohrad, AK Bars Kazaň, CSKA Moskva či Metallurg Magnitogorsk patří k opravdové světové špičce.

V těchto dnech se KHL připravuje na svou již jedenáctou sezónu. Středobodem přímých přenosů na stanicích Sport1 a Sport2 budou už tradičně utkání Slovanu Bratislava. Ten má před sebou sezónu pravdy. Po minulých nepříliš úspěšných letech si chce udobřit fanoušky a opět se po delší odmlce zapojit do vyřazovacích bojů. Na pomoc přichází mladý neokoukaný trenér Vladimír Országh, bývalá hvězda NHL či slovenské reprezentace. Slovenští fandové se konečně dočkali na lavičce bratislavského týmu krajana a věří, že právě on přinese tu správnou stmelující vlasteneckou atmosféru do kabiny a dovede “belasé“ do bojů o Gagarinův pohár.

„Slovan má rozhodně kádr na to, aby se do play off probojoval. Důležité bude, aby neztrácel body se slabšími soupeři a vyhnul se výkonnostním výkyvům. KHL má rozhodně své místo a pod novým trenérem má určitě šanci na kvalitní sezónu,“ říká hlavní komentátor stanic Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

A nadcházející sezona je extrémně zajímavá i z českého pohledu. Na svou první štaci do KHL totiž přichází bývalý reprezentační kouč Josef Jandač. Ten své kvality ukázal již mnohokrát jak na lavičce národního týmu, tak na klubové úrovni a z pohledu svého nového působiště zcela jistě využije působení v již zaniklém týmu HC Lev Praha. Nyní se pokusí opět navést na vítěznou vlnu lehce stagnující Metallurgem Magnitogorsk v čele s hvězdným Sergeiem Mozyakinem.

Když už je řeč o hvězdách, těšit se můžete nejen na něj, ale i na další stálice jako jsou Pavlel Datsyuk či Vadim Shipachyov. Z NHL navíc přišli hvězdný dánský útočník Jannik Hansen, či ostře sledovaní Nail Jakupov a Nikolay Kulyomin.

Přehled nejbližších přímých přenosů z KHL

Metallurg Magnitogorsk – Slovan Bratislava, PP na Sport1 v neděli 2. září od 14:00
AK Bars Kazaň – Dinamo Minsk, PP na Sport1 v pondělí 3. září od 18:00
Traktor Čeljabinsk – Slovan Bratislava, PP na Sport2 v úterý 4. září od 16:00
Nechtěchimik Nižněkamsk – Barys Astana, PP na Sport1 ve středu 5. září od 18:00
Avtomobilist Jekatěrinburg – Slovan Bratislava, PP na Sport2 ve čtvrtek 6. září od 16:00
Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavl, PP na Sport2 v neděli 9. září od 16:45

redakce/OV/

Cookie settings